Ekkov – torby z upcyklingu

Sklep

O Nas

brązowa torba skórzana damska na długim pasku

Kim jesteśmy ?

Vintage, upcykling i nadawanie życia starym przedmiotom – towarzyszyło nam od zawsze. W naszym codziennym życiu poszukujemy rzeczy wyjątkowych, niepowtarzalnych i produkowanych etycznie. Kupujemy na targach staroci i w sklepach z używaną odzieżą. Jesteśmy przekonani, że dobrej jakości stare przedmioty zyskują z wiekiem a użyte ubrania można przerobić by korzystać z nich ponownie. 

Ze wszystkich powyższych rzeczy, które kochamy powstał pomysł na szycie toreb z upcyklingu. Marka EKKOV to nasza odpowiedź na zmiany środowiska, które dzieją się na naszych oczach, chęć wywierania pozytywnego wpływu na nasze otoczenie. Bycie częścią natury – wszyscy nią jesteśmy – jest dla nas jedyną, wyjątkową perspektywą, z której wszystko wypływa – sposób myślenia, relacje z ludźmi i produkcja.

Nasza produkcja

Marka EKKOV to pracownia założona w Poznaniu oraz współpraca z zaprzyjaźnioną lokalną szwalnią. Wszystkie nasze torby materiałowe i skórzane szyte są ręcznie w procesie upcyklingu. Samodzielnie opracowujemy projekty i wykroje, dzięki temu możemy dostosowywać je do wszystkich tkanin tak by wykorzystywać je w całości. Naszym celem jest projektowanie i szycie torebek, które dzięki swoim praktycznym formom i ciekawym detalom staną się częścią Waszego życia. 

Produkowanie z upcyklingu sprawia jednak, że wykraczają one poza wygodę i trendy i stają się bardzo namacalnym dowodem pozytywnych zmian.

Dokonywanie świadomych wyborów i odpowiedzialność za nasze działania dotyczy produkcji, zakupów i współpracy w ludźmi. Staramy się wprowadzać nawet małe zmiany i umożliwiać Wam dołączanie do nich –  jedną z nich jest wybór sposobu zapakowania zamówienia w naszym sklepie i skorzystania z używanego kartonika.

torba materiałowa damska na długim pasku

Upcykling

Gospodarka w obiegu zamkniętym oznacza ponowne użycie w celu utrzymania w obiegu produktów, komponentów i materiałów. Upcykling to sposób na ograniczanie zużycia energii, surowców, śladu węglowego związanego z transportem i wszystkiego co jest niezbędne do wyprodukowania pierwotnych materiałów.

Poprzez upcykling chcemy współtworzyć procesy gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu mamy możliwość zmiany sposobu w jaki wytwarzamy i konsumujemy rzeczy. Produkowanie z upcyklingu jest naszym świadomym wyborem i sposobem na wykorzystanie materiałów świetnej jakości, które nie mogą być już przeznaczone do swojego pierwotnego celu. 

Perspektywa

Wobec coraz większej ilości zmian środowiska zadawanie sobie pytań z otwartym umysłem, bycie świadomym własnych działań aby sprostać wyzwaniom wydaje nam się oczywiste.

Wszyscy jesteśmy Naturą, to jest nasza perspektywa. Zaangażowanie w tworzenie tego co nas otacza, możliwość realnego wpływu na zmianę wytwarzania produktów, współpraca z lokalnymi rzemieślnikami jest tym co nam daje energię do działania. 

torba damska materiałowa na długim pasku

1

Dostawa na terenie polski za pośrednictwem DHL oraz In Post

Darmowa dostawa przy zamówieniach od 200PLN

2

Wysyłka od 1 do 7 dni roboczych

3

14 dni na zwrot

4

Obsługa klienta pn-pt 8.00-16.00

e-mail  shop@ekkov.eu

tel. 665 – 686 – 610